GOOGLE DUO DÜŞÜK IŞIK ÖZELLİĞİ

Kullanıcı geribildirimlerine önem veren bir şirket olan Google, bloğunda yaptığı açıklamada görüntülü konuşma uygulaması Google Duo’ya düşük ışık özelliğini getirdiğini duyurdu. Böylece kullanıcılar görüntülü konuşma sırasında ışıklandırmayı dert etmek zorunda kalmayacak.

Google bloğunda ki yazısında bu yeni özelliği şöyle duyurdu:

“Google Duo’yu sürekli geliştirdiğimizden emin olmak için dünyanın dört bir yanından insanları sevdiklerinle görüntülü konuşma yaparken karşılaştıkları zorlukları anlamak için ziyaret ediyoruz. Kültür ve çevre fark etmeksizin insanların karşılaştıkları bir sorun vardı: zayıf aydınlatma.

Birçok yerde, aydınlatma insanların yüz yüze görüşmesini engelleyen önemli bir sorundur. Elektriğin pahalı olduğu yerlerde insanlar evlerini tek bir ampulle aydınlatmak zorunda kalabilirler. Birçok bölgede de insanların tam da sevdiklerinle görüşmek istediği zaman olan akşam vakitlerinde elektrik kesintileri yaygın olarak görülebilir. Elektrik bir sorun olmasa bile insanlar birbirilerine iyi geceler demek için akşam dışarıda yürürken kısa bir sohbet etmek için görüşme yapmak isteyebilir.

İşte bu zorluklar, düşük ışık özelliğini Google Duo’ya getirmemizin nedenlerindendir. Düşük ışık özelliği, aydınlatma koşulları iyi olmasa bile insanların birbirleriyle yüz yüze rahatça konuşmalarına yardımcı olur. Düşük ışık tespit edildiğinde, karşıdaki sizi daha net görsün diye otomatik olarak görüntünüzün ışıklandırılması iyileştirilecektir. Düşük ışık özelliği, bu hafta tüm dünyada Android ve iOS cihazlarına dağıtılmaya başlanacaktır.”

Kaynak: https://www.blog.google/products/duo/low-light-mode/